Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

 

 Kledi Kadiu drejtues spektakli

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
Jona Koleci


Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 38
Location : Athens

Kledi Kadiu drejtues spektakli Empty
MesazhTitulli: Kledi Kadiu drejtues spektakli   Kledi Kadiu drejtues spektakli Empty30.11.10 0:33

Kledi Kadiu drejtues spektakli Kledikadiu1Balerinii njohur, i cili nė Itali “u shpik” fillimisht nga “Mediaset”, do t’iunjohė telespektatorėve tė “Rai 5″ botėn e kėrcimit: njė udhėtim nėuniversin e baletit, lodhjet, dorėheqjet dhe gėzimet. Nga sot, deri nė14 shkurt do ta shohim ēdo tė shtunė nė mbrėmje nė rrobėn emoderatorit, madje, ashtu si e pėrcakton veten ai vetė, “telpėrcjellės” i showt “Passi di danza”, njė program i ri i kanalit “Rai5″, i cili i dedikohet tėrėsisht kėrcimit. “Ai ėshtė drejtuesi dhe nėtė njėjtėn kohė pėrmbajtja, nėpėrmjet tė cilit flasim e kėrcimit mekualitet – tregon Vitoria Capello, producente e programit – ėshtė njėmoderator narrator, i cili duke dialoguar me protagonistėt, e futspektatorin nė botėn e vėshtirė tė kėrcimit”. “Pra, qė nga 2 hapa, njėdialog me 2 vetė ēdo gjė duket e thjeshtė. Nė 12 puntatat nga 30 minutatė programit “Step” do tė tregohen tė mėdhenjtė e kėrcimit dhe mundimete tyre. Do tė flitet pėr Nureyev, miti im qė kur kam qenė fėmijė, pormit edhe i nxėnėsve tė rinj tė akademisė Skala. Do tė ketė dhe njėsurprizė: copėza videosh qė janė xhiruar nė 1991 nė akademinė eTiranės, ndėrsa mėsoja dhe kėrceja. Janė filmime tė pashfaqurandonjėherė mė parė, personale, qė do tė montohen bashkė me ato tė2010-ės, tė tė rinjve tė shkollės. Pastaj, nė pjesėn mė tė madhe tėpuntatave do tė mė shihni dhe duke kėrcyer”.Nga baleti tek moderatori…Ka qenė njė kalim natyral falė grupit tė mrekullueshėm, me tė cilinkam punuar. Duhet tė falėnderoj producentin, regjisorin dhe drejtorinPaskal D’ Alesandro, i cili mė ka zgjedhur personalisht si prezantuestė “Step”. Unė jam filli lidhės qė bashkon dhe dialogun me ekspertėt,kritikėt dhe balerinėt pėr tė treguar tė mėdhenjtė e muzikės klasike,bashkėkohore dhe moderne, tė djeshėm dhe tė sotėm.Pse ky program? Pėr tė njohur spektatorin me kėtė botė tė bėrė prej shumė djerse,lodhje dhe shumė dorėheqje. Do tė tregojmė “pas kuintal”, mundimi qėduhet pėr t’u bėrė njė balerin, pėrgatitja. Ėshtė njė disiplinė, madjenjė punė, qė tė jep shumė, por tė heq po aq shumė.Nga ēfarė ke hequr dorė pėr shkak tė kėrcimit?Nga vendi im, ika nga Tirana pėr tė ndjekur ėndrrėn time. Por kamhequr dorė edhe nga shumė gjėra normale pėr njė djalosh qė prej 10vjetėsh i dedikohet kėrcimit. Nuk mund tė pushoja. Trupi duhet tėtrajtohet nė mėnyrė tė rregullt, ėshtė njė makinė qė duhet tė ndjekėnjė regjim shumė strikt. Dhe pastaj njė artist jeton me valixhet nėduar, tani jam nė njė tur me “Jo vetėm bolero”, 80 data deri nė 3 mars,nuk ka kohė tė lirė dhe duhet tė jesh gati pėr tė vrapuar kudo qė tėthėrrasin. Me kėrcimin nuk jam i fejuar, jam i martuar.Atėherė kur ėshtė kėshtu, pse tė vazhdosh? Sepse kur gjendesh nė skenė, pėrpara publikut, harron lodhjen dhe mendon qė vėrtet ia ka vlejtur.Balerin, aktor nė filmin “Passo a Due” dhe tani prezantues, ke ėndrra tė tjera pėr tė realizuar? Ėndrra ime nė sirtar ėshtė tė kem njė partnere kėrcimi vetėm pėrvete dhe tė eci para nė kėtė disiplinė, qė nė fakt ėshtė dhe jeta ime.Pėrveē kėsaj, kjo eksperiencė televizive ishte e bukur dhe do tėvazhdojė me projekte tė tjera. Marrė nga Kataweb
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.al-forums.com/
 
Kledi Kadiu drejtues spektakli
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Champions League spektakli merr udhe

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Multimedia :: Muzika shqiptare dhe e huaj :: Al-Forums.Com ™ & Shqiponia.Com & YouGoDec.Com-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | ©phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions