Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Vizat, Spanja mbėshtet Shqipėrinė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Vizat, Spanja mbėshtet Shqipėrinė   30.12.09 5:20

Vizat, Spanja mbėshtet ShqipėrinėTėrhequr mė 30 Dhjetor 2009


Ministri
i Jashtėm i Spanjės Alfredo Perez Rubalcaba ka ofruar mbėshtetjen e
vendit tė tij plotė pėr liberalizimin e vizave pėr qytetarėt shqiptarė.
Garancia ėshtė dhėnė nga Rubalcaba, gjatė njė takimi me ministrin e
Brendshėm tė Shqipėrisė Lulzim Basha. Ministri Rubalcaba e ka siguruar
Ministrin Basha se nė funksionin e Kryetarit tė Kėshillit tė Ministrave
tė Brendshėm tė Bashkimit Evropian, ai do tė angazhohet maksimalisht
pėr shqyrtimin pa vonesė tė propozimit formal tė Komisionit Evropian
pėr liberalizimin e vizave me Shqipėrinė, sapo tė kenė pėrfunduar
misionet e monitorimit. Ministri Basha e informoi homologun spanjoll,
mbi progresin e bėrė nga Shqipėria nė fushėn e sigurisė sė dokumentave
tė identitetit dhe tė sigurisė sė kufijve. Basha i bėri tė ditur
homologut spanjoll se brenda njė kohe tė shkurtėr janė pajisur me
pasaporta biometrike mbi 350 mijė qytetarė shqiptarė, e ndėrkohė
Shqipėria zotėron sot njė sistem tėrėsor tė kontrollit dhe menaxhimit
tė integruar tė kufirit sipas standarteve tė vendeve Schengen.
Nė fillim tė vitit 2009, Spanja do tė marrė kryesinė e radhės sė
Bashkimit Evropian.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Vizat, Spanja mbėshtet Shqipėrinė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com