Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Pasaportat e reja, emigrantet stepen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Pasaportat e reja, emigrantet stepen   30.12.09 5:17

Pasaportat e reja, emigrantet stepenTėrhequr mė 30 Dhjetor 2009


Fluksi
i emigranteve qe aplikojne per pasaporta biometrike, ka rene ndjeshem.
Gjate nje vezhgimi mesditen e dates 30 dhjetor ne njesite bashkiake, 1,
2 dhe 10, ne Tirane duket qarte se jo vetem qe nuk ka radhe, por
sportelet ka momente qe jane bosh. Shkak duket se eshte bere fakti se
prodhimi i pasaportes qe zgjat 14 dite nuk i mjafton emigranteve per ta
terhequr ate ne kohen e duhur pasi u duhet te udhetojne ne vendet e
tyre perpara ketij afati. Ata i tremben faktin se pas aplikimit dhe ne
mungese te dokumentit te ri nuk do te lejohen te kalojne serish kufirin
pa e marre pasaporten e re. Per kete shkak shume prej tyre nuk jane
paraqitur per te aplikuar, por, zevendesministri i Brendshem, Ferdinand
Poni, sakteson se me pasaporten e vjeter qe kane hyre ne Shqiperi,
emigrantet mund edhe te largohen. Poni thote se asnje emigrant nuk do
te pengohet te dale nga Shqiperia per faktin qe ka aplikuar, por nese
pasaporta eshte prodhuar dhe numri i saj i serise eshte futur ne
sistemin elektronik, atehere emigranti nuk mund te dale nga shqiperia
me me pasaporten e vjeter.Poni ka bere thirrje qe emigrantet ta
terheqin pasaporten pastaj te largohen drejt qendrave te tyre te
banimit jashte Shqiperise.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Pasaportat e reja, emigrantet stepen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com