Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Jep doreheqjen Zamir Shtylla

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Jep doreheqjen Zamir Shtylla   30.12.09 5:16

Jep doreheqjen Zamir ShtyllaTėrhequr mė 30 Dhjetor 2009


I
vendosur ne qender te vemendjes gati nje vit me pare pas sulmeve te
politike te kryeministrit, ish-kreu i hetimeve per ceshtjen e Gerdecit,
Zamir Shtylla jep doreheqjen nga detyra si prokuror nepermjet nje
kerkese te dorezuar kreut te akuzes, zonjes Ina Rama. Doreheqja e
Shtylles eshte pranuar nga Prokurorja e Pergjithshme e cila ja ka
percjelle kerkesen per t’u dekretuar edhe nga presidentit te vendit.
Ish-drejtori i Kontrollit te Hetimit dhe Ndjekjes Penale thote ne
kerkesen e tij se eshte sulmuar politikisht dhe po keshtu eshte ulur
qellimisht ne detyre, pavaresisht ekperiences prej 30 vjetesh ne
organin e akuzes. Sipas tij ai nuk e gjen me veten ne prokurori e per
kete dorehiqet per t’ju kushtuar nje tjeter sektori avokatise. Gjate
debateve te projektligjit per pastertine e figures dhe ne te njejten
kohe qe ai drejtonte hetimet per tragjedine e Gerdecit, Shtylla u
akuzua nga kryeministri si persekutor ne regjimin komunist. Menjehere
pas ketyre sulmeve Shtylla la grupin hetimor te Gerdecit dhe u
transferua si prokuror i thjeshte ne rrethin e Elbasanit. Reagimi i
vetem i Zamir Shtylles gjate ketyre muajve ka qene nje leter publike ku
pohonte se kishte qene nje prokuror i perkushtuar si gjate viteve 90
edhe pas 90 dhe se kishte drejtuar hetime te rendeishsme si ai ndaj
bandes se Aldo Bares dhe te disa ish-bllokmeneve mes te cileve edhe
arrestimi i Nexhmije Hoxhes.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Jep doreheqjen Zamir Shtylla
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com