Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Dashuria & Seksi & Pasion

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Dashuria & Seksi & Pasion   28.01.09 0:05

Puthja, pėrkėdhelia qė shpėton marrėdhėnien nė ēift

Puthja, pararendėsja e dashurisė. Qė nga kontakti i parė i buzėve kuptohet qė aty ka ndjenjė, nėse historia qė ėshtė duke lindur do tė kthehet nė pasion apo jo. Aty pėrzihen erėrat, sensacionet dhe menjėherė kontakti kthehet nė intim. Por kujdes!! Njė puthje mund tė bėhet edhe dera e daljes sė njė lidhjeje. Ai qė nuk di tė puthė, ose kur mėnyra e tij e puthjes nuk e tėrheq partnerin, mundet qė tė mos arrijė nė fund, madje as nė fillimin e njė lidhjeje. Kėtė e provojnė rezultatet e bėra publike nga njė faqe spanjolle interneti e cila i pėrkushtohet rėndėsisė sė puthjeve nė njė raport. Por mos kini frikė. Tė puthurit ėshtė njė art qė mėsohet, ashtu si mėsohet tė bėrit dashuri. Pėr atė qė ndihet i "paaftė", gjėja mė e mirė ėshtė tė stėrvitesh me vetėbesim. Por nėse ėshtė partneri i "paafti", atėherė duhet ta bėni tė kuptojė se duhet tė mėsojė, por pa e bėrė tė ndihet nė faj.

Cilėsia

Nuk ėshtė vetėm sasia ajo qė ka rėndėsi, por cilėsia, ashtu si edhe nė mjaft fusha tė tjera tė jetės. 1300 persona janė intervistuar nė lidhje me llojet e puthjeve qė pėlqejnė, sa tė rėndėsishme janė ato nė njė lidhje dhe cilat janė elementet thelbėsorė nė njė puthje perfekte. Pėrgjigjet? Njė nė katėr vetė i kanė dhėnė fund lidhjes pėr paaftėsi tė partnerit nė puthje. Ajo qė na shtyn pėr tė puthur, nė tė vėrtetė ėshtė dėshira pėr tė mėsuar nėse ekzistojnė pėrputhje me partnerin dhe pėr 42 % tė tė intervistuarve, tė puthėsh keq do tė thotė mungesė alkimie dhe kimie nė njė lidhje. Dhe si pėrfundim, fundi i kėsaj lidhje, ose njė pengesė e madhe qė nė fillim. Por edhe era e keqe e gojės, djersitja e tepėrt nga nervozizmi apo ndjenja e pakėndshme e kontaktit me njė tjetėr, janė arsye mė se tė mjaftueshme pėr tė mos ndezur atė shkėndijėn qė bėn tė funksionojė njė lidhje. Pėr 61 % tė rasteve puthja ėshtė e rėndėsishme, sepse krijon intimitet, pėr 32 % krijon emocion dhe vetėm pėr 2 % puthja nuk ėshtė e rėndėsishme
.
Puthja mė e mirė

Puthja mė e mirė, ajo qė jepet lehtėsisht, me sy mbyllur, sepse ėshtė mė sensuale dhe romantike. Pėr 13 % kjo ėshtė nė rregull, por edhe puthja e shumėfishtė, qė nis me ballin, vazhdon me faqet dhe pėrfundon tek buzėt. Njė puthje e mirė, sipas pjesės mė tė madhe tė intervistuarve, ėshtė ajo e dhėnė me pasion, por e rėndėsishme ėshtė edhe ėmbėlsia. Mbi tė gjitha, pėr burrat e rėndėsishme ėshtė qė nė aktin e puthjes tė vendoset edhe entuziazmi. Pėr sa i pėrket teknikave, pjesa mė e madhe e personave preferojnė qė ta zhvendosin kokėn djathtas, nė mėnyrė qė tė mos pėrplasin hundėt. Njė shenjė karakteri mė emotiv, sipas disa studiuesve irlandezė, pėr sa i pėrket tė turpshmėve, qė nė momentin final e kthejnė kokėn majtas. Ndėrsa pėr 49 %, djathtas apo majtas, nuk ka rėndėsia fare.

Tėrheqja

Ajo qė duket e qartė, ėshtė se pėr 70 % tė rasteve, pėr tė dhėnė njė puthje tė mirė, duhet tė ketė njė tėrheqje tė pėrgjithshme. Njė puthje ėshtė kulmi i intimitetit, dhe nė ndonjė rast mė shumė se vetė seksi. Sipas seksologes Gianna Schelotto, psikoterapiste dhe anėtare e komitetit shkencor Onda, "Puthja ka njė vlerė tė fortė simbolike, pėrfshin njė akt penetrimi si dhe afron fytyrėn dhe sytė, dhe ėshtė mė gjithėpėrfshirėse sė vetė akti seksual". Pėr 15 % tė rasteve, edhe njė buzėqeshje e bukur dhe buzė tė mbushura mund tė jenė tė rėndėsishme.

Sondazhet

Pėr 48 %, puthja e parė ka qenė mė mirė se ē'e prisnin, pėr 14 % nervozizmi ka prishur gjithēka, 10 % e grave e kujtojnė si njė puthje UMIDO. Ndėrsa 24 % e grave e kanė dhėnė puthjen e parė gjatė pushimeve, 28 % e burrave e ka bėrė nė njė festė. Megjithatė, edhe rastet e bareve dhe tė diskotekave nuk janė tė pakta. Pastaj, nėse duhet vendosur se kush duhet tė marrė iniciativėn pėr tė dhėnė puthjen i pari, pjesa mė e madhe mendojnė se duhet ta bėjė i pari qė e ndien se ka ardhur momenti i duhur, ndėrsa ka edhe njė 16 % qė mendojnė se iniciativa duhet tė jetė e mashkullit.

Puthėsit mė tė mirė

Puthėsit mė tė mirė? Vendin e parė e zėnė spanjollėt, tė cilėt ndiqen nga italianėt dhe mė pas francezėt, pastaj janė gjermanėt dhe britanikėt. Puthjet pėlqehen nė tė gjitha vendet, si nė SHBA 67 %, Francė 63% dhe Kanada 62%. Nė fund tė klasifikimit janė puthjet nė kėmbė, qė u pėlqejnė 12 % tė hungarezėve dhe 3 % tė danezėve. Ndėrsa Kamasutra i klasifikon puthjet nė bazė tė intensitetit tė tyre. Mė elementarja ėshtė puthja inauguruese (kur buzėt e partnerėve takohen), e ndjek puthja Fremente (kur femra e fut buzėn e poshtme nė gojėn e partnerit), dhe nė fund puthja me tė lėpirė (femra prek me gjuhė buzėn e partnerit me sy tė mbyllur). Variantet ndjekin mė pas lėvizjet e kokės dhe lojėn e gjuhės. E rėndėsishme ėshtė qė tė mos ngutesh dhe tė pėrfitosh tė gjitha ndjesitė, sepse puthja ngacmon qė tė pesta senset, dhe goja ėshtė njė nga pjesėt me mė shumė nerva tė trupit tė njeriut: njė puthje e kėndshme stimulon njė sėrė reaksionesh, si lėshimi i endorfinės, sekrecioni i mukozės, shtimin e rrahjeve tė zemrės deri nė 150 rrahje nė minutė dhe aktivizimin e 29 muskujve, 12 tė buzėve dhe 17 tė gjuhės. Pra, njė gjimnastikė ideale.

"Arti" i tė propozuarit

Shumė meshkuj refuzojnė t'i drejtohen njė femre, duke menduar se nuk i pėrshtaten atyre, ndoshta ngaqė i duket tipi i femrės qė nuk reagojnė ndaj shenjave tė ndryshme. Dhe ja se si krijohen njė seri tė pa vėrtetash tė komunikimit. Nė qoftė se e dini se si, ku dhe kur ta bėni kėtė gjė, "arti" i tė propozuarit nuk ėshtė asgjė mė shumė se sa tepėr i thjeshtė. Sė pari, mbaj mend qė koha nuk ėshtė nė anėn tėnde dhe pėr kėtė gjė duhet tė bėhesh sa mė kreativ. Ke nė dispozicion vetėm disa minuta pėr t'i treguar se ēfarė mund tė bėsh, pėrpara se ajo tė gjejė njė "punė" tjetėr, larg teje. Por, varet edhe nga konteksti: Nė qoftė se e ndalon dhe i flet nė rrugė, duhet tė jesh njė "playboy" i vėrtetė, pasi femrat thjesht nuk i kushtojnė rėndėsi meshkujve qė veprojnė kėshtu. Nė qoftė se je nė njė lokal, ndihu i lirė tė reagosh; ke nė anėn tėnde shumė elementė: muzikėn, alkoolin, atmosferėn, shoqėruesit, lėvizjet, etj.

Gjestet dhe fjalėt

Pėr shumė vajza, edhe po tė mos flasėsh asnjė fjalė tė vetme, vetėm shikimi i duarve tuaja flet mjaft. Ajo ēka ke nė duar, bėn qė femra tė mund t'iu lexojė mė mirė. Pėr shembull topi i tenisit apo i futbollit nė duar do tė thotė se je nė formė tė mirė dhe tip sportist. Ke shpirt garuesi dhe tė pėlqen loja. Libri do tė thotė pėr tė se, je tip lexues, i qetė. Do t'i interesojė se ē'ka lexon. Nėse rastėsisht ėshtė diēka qė edhe ajo ka lexuar apo ka dėshirė tė lexojė, atėherė, menjėherė do tė mendoj se ti je i dedikuar nga kozmosi tė jesh fati i saj. Ndoshta pas njė bisede tė shkurtėr ajo mund tė arrijė edhe nė konstatim se ia ke shpėtuar jetėn, nėse tashmė ka filluar tė besojė se je fati i saj. Nė anėn tjetėr telefoni celular nė takim tė parė me ndonjė vajzė, pa e marrė parasysh se ēfarė raporte dėshironi tė krijoni me tė, do tė thotė se ose je person vėrtet i rėndėsishėm pėr rrethin ose shtiresh se je.
Kė pėlqejnė femrat

Kė pėlqejnė femrat

Natyrisht se gjithnjė nuk janė me tė drejtė kėto konstatime tė femrave, por ja qė ato, nga kėto gjėra fillojnė tė krijojnė bindje ashtu automatikisht. Kėto gjėra femrave u krijojnė njėfarė baze ku do ta themelojnė mendimin dhe bindjen e tyre. Nėse ke gazetė nė duar, ajo do tė konstatojė se je mirė i informuar dhe bashkėbisedues interesant. Nėse me vete ke marrė qenin, atėherė ajo do tė kuptojė se je tip vetmitar dhe se je shumė i pėrshtatshėm si baba i fėmijėve tė saj. Profesori i psikologjisė, Michael Cunningham nga universiteti Lousville thotė: "Pėr tė kuptuar se ēfarė ėshtė prodhimi, sot gjithkush shikon nė paketim. Nėse njėherė keni mbetur tė zhgėnjyer nga prodhimi, herėn tjetėr mė tepėr rėndėsi do t'i kushtoni paketimit. Dhe kur tashmė ka mbledhur dhe pėrpunuar mjaft materiale, do tė fillojė tė studiojė faktin se ēfarė ėshtė interesante te njė mashkull pėr sytė e femrės. ( Tirana Observer)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Dashuria & Seksi & Pasion
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a blog