Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Rritet numri i aplikimeve pėr karta e pasaporta

Shko poshtė 
AutoriMesazh
aleks
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 203
Registration date : 28/03/2009
Age : 30
Location : Albania

MesazhTitulli: Rritet numri i aplikimeve pėr karta e pasaporta   20.07.09 5:53

Rritet numri i aplikimeve pėr karta e pasaportaTėrhequr mė 20 Korrik 2009


Ardhja
e emigrantėve vazhdon qė tė rritė kėrkesėn npėr sportelet e Postės
Shqiptare si pėr karta identitetit ashtu edhe pėr pasaportat
biometrike. Sipas Postės Shqipatre deri tani nė tė gjithė vedin janė
shitur mbi 1 milionė e 229 mijė kuponė pėr letėrnjoftimin elektronik
dhe mbi 50 mijė pėr pasaportat biometrike nė tė gjitha zyrat e postės.
Por ndryshe nga periudha parazgjedhore ėshtė rritur mjaft kėrkesa pėr
pasaportat biometrike, tė cilat po tė krahėsohen me aplikimin pėr
kartat e identitetit pėrbėjnė njė ndryshim me rreth 2 mijė kupona mė
shumė tė shitura nė ditė. Deri tani shumica e aplikantėve pėr kėto
pasaporta janė qytetarėt shqiptarė tė cilėt kanė mbushur moshėn 18
vjeē, por numri mė i madh i cili ka ndikuar pėr rritjen e kėsaj shifre
ėshtė pikėrisht ai qė vjen nga aplikimi i emigrantėve.
Sipas postės shqiptare do tė vazhdojnė qė tė gjitha zyrat e saj tė
qėndrojnė hapur gjatė gjithė sezonit veror, kjo edhe nga kėrkesa qė ka
patur dhe qė po shtohet edhe nė kėtė periudhė.
Posta shqiptare pėr momentin ka 551 zyra postare dhe 470 njėsi te tė cilat bėhet aplikim nė tė gjithė vendin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.YouGoDec.Com
 
Rritet numri i aplikimeve pėr karta e pasaporta
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog