Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Zbulo partnerin pėrmes cokollatės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Zbulo partnerin pėrmes cokollatės   30.01.11 21:06

Cokollata? Njė pasion autentik. Ndjesitė qė jep njė cokollatė nuk janė
tė reja; dihet qė konsumimi i saj ėshtė shumė e mirė pėr aspektin
psikologjik.

Por thuhet qė ka edhe njė marrėdhėnie mes personalitetit dhe cokollatės.
Sipas njė studimi tė fundit, cokollata, mbushja e saj, pėrbėrėsit e
preferuar kanė lidhje me personalitetin.

Zbuloni pėrmes cokollatės qė preferon partneri juaj tipin e tij


I gatshėm pėr cdo gjė

Kush pėlqen cdo lloj cokollate ėshtė njė person i aftė tė adaptohet me
cdo situatė, duke arritur tė pėrballojė edhe ngjarje tė pazakonta. Ky
person arrin tė bėjė surpriza me ndonjė efekt special.


Burra 'qumėshti"

Tė dashuruarit me cokollatėn e bardhė janė shpesh persona ende tė
parritur. Pėlqejnė tė jetojnė me tė shkuarėn dhe mallėngjehen shumė pėr
kujtimet e tyre.

Cokollatė e zezė, por jo shumė

Kush zgjedh cokollatėn e zezė ėshtė njė person shumė konkret dhe aktiv
nė cdo gjė qė bėn. Janė njerėz shumė krijues dhe dijnė tė jenė tė
gėzueshėm dhe shumė optimistė pėr tė nesėrmen.

Emocione tė forta

Tė dashuruarit me cokollatėn super tė zezė janė njerėz shumė tė
vendosur. Personaliteti i fortė mund t'i cojė nė sjellje prej njerėzisht
mendjemėdhenj dhe ndonjėherė diktatorė.

Cokollatė e mbushur

Tė dashuruarit me cokollatat e mbushura janė njerėz tė pavendosur. Janė
njerėz nervozė dhe asnjėherė tė kėnaqur, tė cilėt zakonisht zgjedhin
cokollatat e vogla tė mbushura me kafe ose lėng portokalli.

Po ashtu shihni mėnyrėn se si partneri juaj ndan cokollatėn pėr tė
zbuluar se c'lloj i dashuri ėshtė.P.sh: nėse e gris letrėn e cokollatės
dhe e hedh menjėherė do tė thotė se ėshtė njė person qė nuk kujdeset pėr
detajet. Ai ėshtė njė njeri me kokė mbi re. Kush e heq letrėn me njė
kujdes tė tepruar, tregon rregull dhe disiplinė, sjellje kėto shumė tė
ftohta.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
 
Zbulo partnerin pėrmes cokollatės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com