Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Sa duhet te jete diferenca ideale burre-grua

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Adelina

avatar

Numri i postimeve : 47
Registration date : 08/12/2010
Age : 33
Location : Los Angeles

MesazhTitulli: Sa duhet te jete diferenca ideale burre-grua   09.12.10 23:42


Diferencaideale midis burrit dhe gruas ne martese duhet te jete 15 vjet, kjosipas studimeve te realizuara ne disa universitete te qendraveboterore. Dallimetne mes mashkullit dhe femres ne martese duhet te jete 15 vjet.Kerkuesit e Universitetit te Vjenes kane realizuar nje studim nepopullsine suedeze duke verifikuar lidhjet mes femijeve dhe prinderve.Rezultati? Pjesa me e madhe e femijeve te stresuar jetojne ne familjene te cilat mes burrit dhe gruas ka diference te vogel moshe. “Burratkane tendence te deshirojne grate me te reja, pasi i gjejne ato meterheqese, ndersa grate kerkojne nje partner mashkull te stabilizuardhe me siguri ne vetvete. Te gjitha keto karakteristika i gjen me melehtesi tek burrat me te medhenj ne moshe”,- shpjegon udheheqesja eketij studimi. Pervecstudimit te publikuar se fundi, ka dhe studime te tjera qe mbeshtesinkete teze, e cila per shume njerez le vend per diskutim. Te njejtinperfundim ka arritur dhe nje studim i bere ne Universitetin e Finlandesne vitin 2001. Studiuesit e Universitetit te Finlandes duke studiuarpopullsine e veriut te Finlandes arriten ne konkluzione te njejta. Femijet Perfemijet, diferenca ndikon mire, po per vete riprodhimin? Sipas njestudimi te ri ne kete fushe, cifti ideal per riprodhim eshte i formuarnga nje burre qe eshte 6 vjet me i madh se partnerja e tij. E thotenatyra: me kete diference moshe ekzistojne mundesite me te mira dheshanse te medha per t’u riprodhuar. Burratpreferojne grate, apo shoqe me te reja se vetja, pasi kjo maksimizonmundesine per te bere femije, ndersa shanset ulen ndjeshem kur gruajaeshte me e madhe se burri. Grate, ne te njejten kohe, rreken tepreferojne burrin me te madh, sepse ky zakonisht siguron me shume teardhura per te mbajtur femijet.Keshtu qe, stereotipi kulturor qe sheh njeriun te preferoje grate me tereja eshte thjesht fryt i nje tendence natyrore, e bere per telehtesuar riprodhimin. Kerkimi nxjerr ne drite pastaj se kur personatkane nje femije me nje partner dhe nje tjeter me nje tjeter, ky partneri dyte ka gjithmone tendencen per te qene me i ri se i pari, kjo qoftene rastin e burrave, ashtu dhe ne ate te grave.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://erotika.ucoz.com
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Sa duhet te jete diferenca ideale burre-grua   11.12.10 6:05

jo shume
maks 5 vite ne dy rastet

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Adelina

avatar

Numri i postimeve : 47
Registration date : 08/12/2010
Age : 33
Location : Los Angeles

MesazhTitulli: Re: Sa duhet te jete diferenca ideale burre-grua   11.12.10 22:32

Po te drejte keni kejla eshte fiks 5 vjet Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://erotika.ucoz.com
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Sa duhet te jete diferenca ideale burre-grua   12.12.10 21:30


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Sa duhet te jete diferenca ideale burre-grua   13.12.10 21:25

Per mendimin time une theme duhet te jete 7 dei ne 8 vjet diferenca ky eshte mendimi im Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Sa duhet te jete diferenca ideale burre-grua   13.12.10 22:39

YouGoDe shkruajti:
Per mendimin time une theme duhet te jete 7 dei ne 8 vjet diferenca ky eshte mendimi im
mund te pranhoet edhe kaq mund them

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Sa duhet te jete diferenca ideale burre-grua   13.12.10 23:01

kejla edi une qe nuk me kundershton mua ti se ne te dy kemi te njejten mendime Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Sa duhet te jete diferenca ideale burre-grua   14.12.10 7:15

ndoshta ke te drejte , por 7-8 vjet funksionon vetem kur ka nje pershtatshmeri 100 % gje qe ndodh kur eshte mirekuptimi ne maksimum se di ktu jam ne medyshje

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Sa duhet te jete diferenca ideale burre-grua   16.12.10 20:47

hmmmmmmmmmmmmmm :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Sa duhet te jete diferenca ideale burre-grua   16.12.10 21:09

ahahhahahahahahhahahah

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 32
Location : Athens

MesazhTitulli: Re: Sa duhet te jete diferenca ideale burre-grua   22.12.10 4:37

Shumicen e rasteve ndoth qe 5 deri ne 9 vjet diferenc por edhe kur jan moshatare prap nuk eshte keqpor kjo ndoth kur jane te dashuruar por nuk zjat shume prandaj preferojne me shume 5 deri ne 9 vjet diference

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sa duhet te jete diferenca ideale burre-grua   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sa duhet te jete diferenca ideale burre-grua
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs