Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

 

 E veēanta e skenės Rozana Radi

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
Denisa
Vip
Vip
Denisa


Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 30
Location : Diku aty me ju

E veēanta e skenės Rozana Radi Empty
MesazhTitulli: E veēanta e skenės Rozana Radi   E veēanta e skenės Rozana Radi Empty30.11.10 22:32

Jam tepėr e lumtur pėr pritjen qė publiku mėbėri gjatė 2 netėve tė festivalit. Emocion i rrallė kur publiku u ngritnė kėmbė. Kurse sa i pėrket votimeve tė kėngėtarėve pėr kėngėn “Valsi itradhtisė“ besoj se ka patur shumė nga ata qė e kanė sabotuar kėngėnduke e vlerėsuar dhe me 0 pikė. Gjithsesi pėrsėri ndjehem e vlerėsuarqė 2 vjet qė marrė pjesė nė Kėngėn Magjike kthehem nė shtėpi me trofenga ky eveniment kulturor i muzikės shqiptare.
Zmadho fotografinė
E veēanta e skenės Rozana Radi E_vecanta_e_skenes_rozana_radi













Intervistoi : Trim Jakupi

YllPress:- Veēoheni si njė ndėr kėngėtaret qė i jep shpirtkėngės, atė qė interpreton atė edhe e ndjen , prej nga gjithė kjoenergji?

Rozana:- Duke qenė se interpretimi luan njė rol tėrėndėsishėm unė mundohem qė nė perfomancė e nė kėngė ta jap maksimumintim. Unė kam mbaruar akademinė e lartė tė arteve tė bukura pėr aktoredhe kjo mė ndihmon tė jem mė e lirshme nė skenė. Dhe nė skenė nuk jamunė por shndėrrohem nė personazh,nė rastin konkret unė jam e tradhtuaradhe kur mbushesh emocionalisht gjithēka vjen natyrshėm.

YllPress:- "Valsi i Tradhtisė", pjesėmarrje nė festivalin KėngaMagjike 2010, dhe fituese e dy ēmimeve, atė tė publikut dhe ēmimin etret , je ndarė e kėnaqur nga ky festival?

Rozana:- Jam tepėr e lumtur pėr pritjen qė publiku mėbėri gjatė 2 netėve tė festivalit. Emocion i rrallė kur publiku u ngritnė kėmbė. Kurse sa i pėrket votimeve tė kėngėtarėve pėr kėngėn “Valsi itradhtisė“ besoj se ka patur shumė nga ata qė e kanė sabotuar kėngėnduke e vlerėsuar dhe me 0 pikė. Gjithsesi pėrsėri ndjehem e vlerėsuarqė 2 vjet qė marrė pjesė nė Kėngėn Magjike kthehem nė shtėpi me trofenga ky eveniment kulturor i muzikės shqiptare.

YllPress:- Gjatė dy netėve tė prezantimit tuaj nė Kėnga Magjike nė skenė nga sytė e tu pikuan ca pika lot , pse?
Zmadho fotografinė
E veēanta e skenės Rozana Radi Rozana_radi_dhe_ramadan_krasniRozana Radi dhe Ramadan Krasniqi - Dani


Rozana:- Nuk kanė qenė ca pika lot por ka qenė njė eqarė natyrale. Besoj se ėshtė e bukur kur gjithēka vjen natyrshėm.Lotin nuk e ndalon dot njėri dhe asnjėherė nuk ka njė pėrse...

YllPress:- Idea e kujt ishte bashkėpunimi Rozana Radi & Ramadan Krasniqi - Dani?

Rozana:- Ka qenė ideja e kompozitorit Adian Hila dhe e imja qė personi i duhur pėr kėtė kėngė ėshtė i madhi Ramadan Krasniqi Dani.

YllPress:- Kush ishin autorėt e kėngės " Valsi i Tradhtisė" ?

Rozana:- Muzika dhe orkestrimi Adrian Hila teksti Rozana Radi.
Ne te dy neten e festivalit pėr grimin ėshtė kujdesur parukieria ime Frida dhe pėr veshjet Frida xhoi&xhei

YllPress:- Kėnga " Valsi Tradhtisė" u pėlqye qė nė start , dhemenjėherė u shėndrua nė HIT, mendon se duhet t'ia realizonivideoklipin?

Rozana:- Po jemi nė bisedime pėr ti realizuar njė klip nė Kosovė dhe kėto ditė vendosim dhe bashkėpunėtorėt e klipit.

YllPress:- Punėn tuaj e kanė zili shumė njerėz, tė cilėve uduket se bėni mė tepėr qejf se sa lodheni. Keni ndonjė gjė pėr t'uthėnė?
Zmadho fotografinė
E veēanta e skenės Rozana Radi Rozana_radi_7Rozana Radi


Rozana:- S’di ē’tė them....unė s’mund tė ndryshojpėrshtypjet e njerėzve, e vetmja gjė qė di ti them ėshtė qė nė natėn evitit tė ri kur ata festojnė une punoj, nė festėn e Shen Valentinit kutė rinjtė dalin me dashurit e tyre unė punoj, tė premten dhe tė shtunėnkur ata dalin pėr tu argėtuar unė punoj dhe tė dielėn kur tė gjithėpushojnė nė shtėpitė e tyre unė udhėtoj pėr tu kthyer nė darkė nėshtėpi. Nėse kėtė e quajnė qejf.....

YllPress:- Rozana keni realizuar duete me Noizyn dhe Ramadan Krasniqin , me kė tjetėr do doje tė realizosh duet?

Rozana:- Unė kam njė nuhatje shumė tė mirė sa i pėrketsuksesit tė njė dueti dhe siē e patė tė dy duetet rezultuan tėsuksesshme. Besoj se duete tė tjera do ketė pėrsėri por pėr tė arriturnė emra konkrete duhet tė prisni kėngėt e mia tė radhės....

YllPress:- Klipe te bukura, sukses, famė ... Po kaq e plotėsuar ėshtė edhe jeta jote private?

Rozana:- Ju flm pėr komplimentin. Jeta private kauliet dhe ngritjet e veta por e rėndėsishme ėshtė sa je i aftė pėr tipėrballuar, shpresojmė qė shėndetin ta kemi mirė se ēdo gjė shkon mirėkur ndjehesh nė formė.

YllPress:- Cilat janė planet tua pėr njė tė ardhme tė afėrt?

Rozana:- Nuk bėjė plane asnjėherė se nuk mė pėlqen ti prish mė vonė. Ndaj sdi tė them asgjė pėr kėtė pyetje.

YllPress:- Diēka pė fund?

Rozana:- I Pėrkulem publikut dhe vetėm dhe vetėmpublikut dhe shpresoj qė t’ia shpėrblej gjithmonė qė t’ia shpėrblejgjithmonė duke i falėnderuar me sukses nė krijimtarinė time.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.yougodec.Com
kejla
Administrator
Administrator
kejla


Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 38
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

E veēanta e skenės Rozana Radi Empty
MesazhTitulli: Re: E veēanta e skenės Rozana Radi   E veēanta e skenės Rozana Radi Empty08.12.10 22:40

pa lidhje nuk eshte se me ka pelqyer shume.......pastaj ato pikat e lotit sikur i shtuan falsitetin ..................bah mendimi im
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
YouGoDe


Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 43
Location : YouGoDe.Org

E veēanta e skenės Rozana Radi Empty
MesazhTitulli: Re: E veēanta e skenės Rozana Radi   E veēanta e skenės Rozana Radi Empty13.12.10 21:31

nje mendim me kejla jam dhe une Smile E veēanta e skenės Rozana Radi 695644
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
kejla


Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 38
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

E veēanta e skenės Rozana Radi Empty
MesazhTitulli: Re: E veēanta e skenės Rozana Radi   E veēanta e skenės Rozana Radi Empty13.12.10 22:12

E veēanta e skenės Rozana Radi 47721
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.al-forums.com/
Sponsored content





E veēanta e skenės Rozana Radi Empty
MesazhTitulli: Re: E veēanta e skenės Rozana Radi   E veēanta e skenės Rozana Radi Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
E veēanta e skenės Rozana Radi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bukuroshja Rozana Radi e zhveshur - Rozana Radi - Photo & Video lakuriq ...
» Rozana Radi tregon gjoksin
» Rozana Radi, Domenika Shpifi paturpesisht

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: LifeStyle :: Intervista-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | ©phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions