Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Produktet kozmetike skadojnė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Produktet kozmetike skadojnė   14.11.10 3:38

Produktet kozmetike skadojnė
13/11/2010 11:05

Edheproduktet kozmetike kanė njė datė skandence, por pjesa mė e madhe egrave nuk e di dhe vazhdon qė t'i pėrdorė, duke vėnė nė rrezikshėndetin.
Alarmivjen nga njė hetim i kryer prej 'Opinium Research' ndaj 3.813personave, qe ka evidentuar se 49% pėrqind e pėrdoruesve tė produktevekozmetike nuk e sheh datėn e skandencės, ndėrsa 15 pėrqind thonė se nuke dinin qė kėto produkte skadonin.

"Ushqimi ka njė dalėskadence, ndaj edhe kėto produkte kanė njė afat tė fundit pėrdorimi.Nėse ato aplikohen nė fytyrė pas kėsaj date mund tė sjellin probleme",thotė pėr "Daily Express", administratori i deleguar i 'OpiniumResearch', James Endersby.

Njė rimel shkon nga 4 nė 6 muaj, njėton sysh reziston nga 18 nė 24 muaj, ndėrsa korrektori dhe lapsi i syveduhet tė hidhen pas 18 muajsh. Njė buzėkuq ose njė shkėlqyes mund tėrezistojė deri 2 vjet, ndėrsa njė parfum deri nė 3 vjet.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Produktet kozmetike skadojnė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: LifeStyle-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog