Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Tirana fik dritat per inisiativen Ora e Tokes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Tirana fik dritat per inisiativen Ora e Tokes   28.03.09 21:25

Tirana fik dritat per inisiativen Ora e Tokes


Tėrhequr mė 28 Mars 2009
Tirana
bashkohet me te gjithe kryeqytetet boterore ne protesten e madhe ndaj
ndryshimeve klimaterike dhe rreziqeve te ngrohjes globale.
Bashkia
e Tiranes u kerkon te gjithe qytetareve te saj te fikin dritat nga ora
20:30 deri ne oren 21:30 duke u bere pjese e kesaj proteste mbare
boterore per mbrojtjen e mjedisit.

Bashkia e Tiranes do te
fike te gjithe dritat dhe kompjuterat e insitucionit te saj, nderkohe
qe per qytetin e Tiranes si monument dallues kete vit eshte perzgjedhur
korpusi qendror, i cili per rreth nje ore do te jete me drita te
fikura. Kjo inisiative qe njihet si “Ora e Tokes” do te zbatohet ne
3400 qytete dhe fshatra te 88 vendeve te botes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Tirana fik dritat per inisiativen Ora e Tokes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog