Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Vlora, Ylli i Cilesise

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Vlora, Ylli i Cilesise   28.03.09 21:22

Vlora, Ylli i Cilesise


Tėrhequr mė 28 Mars 2009
Bashkia
e Vlores vleresohet me cmimin “Ylli nderkombetar i Lidershipit ne
Cilesi”, kategoria Gold, ne edicionin e 13-te cmimeve “Ylli i Cilesise”
qe kete vit u zhvillua ne kryeqytetin frances, Paris. Bashkia e Vlores u zgjodh nepermjet nje sistemi votash,
sondazhesh dhe rekomadimesh te bera nga kompani te vendeve te ndryshme
qe kane marredhenie biznesi me Bashkine e Vlores.
Cmimi iu dha kryetarit te Bashkise se Vlores, Shpetim Gjika.


Bashkia
e qytetit bregdetar u perzgjodh si rezultat i performances qe ajo ka
prezantuar ne marredheniet me publikun, menaxhimin e territorit urban
dhe administrimin e te ardhurave nga taksat e tarifat.

Ky
vleresim vjen vetem pak muaj pas klasifikimit te qytetit te Vlores nga
nje ankete per turizmin ne nivele te larta si, qyteti ku mund te besh
biznes per nivelin e ulet te burokracise dhe politika te favorshme
fiskale ne ndihme te zhvillimit te biznesit. Konventa e pare e cmimve e
“Ylli i Cilesise” eshte mbajtur ne Europe ne vitin 1975.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Vlora, Ylli i Cilesise
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com