Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Kasat, tregtarėt para Financave nė takim me Boden

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Kasat, tregtarėt para Financave nė takim me Boden   23.09.10 21:43

Kasat, tregtarėt para Financave nė takim me BodenTIRANE-Tregtarėt e Tregut Industrial te Medreseja nė Tiranė kanė vijuar sot protestėn nė ditėn e tretė tė saj kundėr vendosjes sė kasave fiskale dhe gjobave prej 100 mijė lekėsh nė rast tė mos instalimit tė tyre nė dyqane.

Rreth orės 07.00 dhjetėra tregtarė janė mbledhur para hyrjes sė tregut dhe kanė tentuar tė bllokojnė sėrish rrugėn e Unazės. Forcat e shumta tė policisė tė cilat ishin paralajmėruar pėr protestėn nuk kanė lejuar bllokimin e lėvizjes sė automjeteve dhe ka urdhėruar tregtarėt tė vendosen nė trotuar.

Mė pas protestuesit janė drejtuar drejt godinės sė Ministrisė sė Financave. Vargu i protestuesve ėshtė shoqėruar nga forca tė shumta tė policisė.

Rreth orės 09.30 minuta protestuesit janė vendosur para kryeministrisė dhe mė pas janė zhvendosur te Ministria e Financave.
Aktualisht njė grup pėrfaqėsuesish prej 4 personash po zhvillojnė bisedime me vetė Ministrin e Financave, Ridvan Bode. Takimi po zhvillohet pa praninė e gazetarėve

Tregtarėt thonė se kasat e reja kushtojnė 450 euro nė kompanitė qė janė licencuar t'i tregtojnė ato nė Shqipėri, vlerė e cila duke iu shtuar edhe taksave qė paguajnė, i rėndon sė tepėrmi kėta tė fundit.
“Nuk e pėrballojmė dot. Taksat tashmė janė shumė tė larta pėr ne dhe nuk arrijmė tė nxjerrim dot as njė rrogė mesatare. Mendo nėse nėse vendoset kasa fiskale e cila tatimon 20 % e xhiros rrezikon qė tė falimentojmė.”- thotė njė tregtar nė njė prononcim pėr NEĖS24

Ministri i Financave Ridvan Bode deklaroi dje se nuk ka monopol nė tregun e kompanive tė certifikuara pėr tė shpėrndarė kasat, ndėrkohė urdhėroi nisjen e investigimve pėr cmimet e kasave fiskale
Opozita akuzon pėr korrupsion nė procesin e instalimit tė kasave fiskale, qė qeveria u kėrkon bizneseve tė vendosin. Kreu i PS-sė Edi Rama paralajmėroi se nga sot do tė niste tė bėnte "transparente faktet korruptive “qė pėr fat tė keq, zė fill nė zyrėn e ministrit tė Financave tė Republikės sė Shqipėrisė.”- deklaroi dje Rama
Shoqėritė e pėrzgjedhura pėr furnizimin me kasa ishin: A.E.Distribution Sh.p.k, I.V.A. Elektronik Sh.p.k, BNT Elektronic Sh.p.k, CKV-NOKI-KASSENY SYSTEME-CASIO dhe Rilindja sh.p.k. Pas kufizimeve nga ministria e Financave, vetėm dy nga kėto kompani kanė tė drejtė tė tregtojnė pajisje regjistrues fiskalė: A.E.DISTRIBUTION dhe BNT ELEKTRONICS.
(s.g/BalkanWeb)

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Kasat, tregtarėt para Financave nė takim me Boden
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog