Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 MORATINOS SHPJEGON PĖRPARA BE-sė LARGIMIN E TRUPAVE SPANJOLLE NGA KOSOVA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: MORATINOS SHPJEGON PĖRPARA BE-sė LARGIMIN E TRUPAVE SPANJOLLE NGA KOSOVA   28.03.09 20:27

MORATINOS SHPJEGON PĖRPARA BE-sė LARGIMIN E TRUPAVE SPANJOLLE NGA KOSOVA

Kryeministri spanjoll i Punėve tė Jashtme,
Miguel Angel Moratinos u shpjegua sot pėrpara homologėve tė tij tė
Bashkimit Evropian lidhur me tėrheqjen e polemizuar tė trupave
spanjolle tė forcės sė NATO-s nga Kosova.
"Pėrfitova
nga rasti, ėshtė logjike, pėr t'u shpjeguar kolegėve tė mi arsyet pėr
tė cilat qeveria spanjolle kishte vendosur tė njoftonte tėrheqjen e saj
progresive dhe tė koordinuar tė trupave tona nga Kosova", njoftoi
Moratinos pas njė takimi me homologėt e tij evropianė nė Republikėn
ēeke.
Ministri ēek, Karel Schwarzenberg, vendi i tė cilit kryeson BE-nė, "mė falenderoi pėr kėto sqarime", shtoi ai.
Ministri francez, Bernard Kouchner vlerėsoi se shpjegimet e Moratinos kishin mundėsuar tė shpėrndahej "keqkuptimi".
"Moratinos
ishte tepėr i qartė dhe kjo na siguroi shumė", tha Kouchner pėr disa
gazetarė. "Ai tha se po diskutohej me sekretarin Jaap de Hoop
Scheffer dhe se tėrheqja e spanjollėve do tė bėhej nė kushte qė nuk do
tė dėmtonin askėnd, nė mėnyrė graduale sipas datave qė po diskutohen".
Spanja
zemėroi NATO-n dhe SHBA-nė ndėrsa njoftoi mė 19 mars pėrmes zėrit tė
ministres sė saj tė Mbrojtjes, Carme Chacon tėrheqjen deri "nė fund tė
verės" tė kontigjentit tė saj nga KosovaBurimi / Autori i lajmit : ShtypiDites
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
MORATINOS SHPJEGON PĖRPARA BE-sė LARGIMIN E TRUPAVE SPANJOLLE NGA KOSOVA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog