Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Tė mirat e marrėdhėnieve seksuale

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 37
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Tė mirat e marrėdhėnieve seksuale    03.08.10 4:27
Tė mirat e
marrėdhėnieve seksuale


Instinkti pėr tė kryer marrėdhėnie
seksuale ėshtė mė i forti qė zotėrojmė. Ky ėshtė jetėsor nėse duam tė
krijojmė brezin tjetėr. Instinktet tona na nxisim ne tė gjithėve tė
kryejmė marrėdhėnieve seksuale. Ndryshimi tek qasja e meshkujve dhe
femrave ndaj marrėdhėnies seksuale ka njė themel evolucionar. Seksi ju
ndihmon tė humbni peshė; kur kryeni marrėdhėnie ēdo muskul i trupit tuaj
lėviz dhe si rrjedhojė digjen kalori. Nuk ėshtė mė sekret qė seksi i
rregullt ėshtė njė prej mėnyrave mė tė mira pėr tė pėrforcuar
imunitetin. Kėto pėrfitime nga seksi janė aq tė shumta sa shkencėtarėt
kanė pėrmbledhur njė listė tė gjerė tė arsyeve pozitive tė
marrėdhėnieve seksuale.
Besimi nė vetvete


Intimiteti krijon besim nė vetvete; gjithashtu rekomandohet si
doza ligjore pėr femrat atlete pėrpara garave.


Trajton rrudhat


Pėrkėdheljet e shtratit janė trajtimi mė I mirė kundėr-rrudhė,
pasi lėkura bėhet mė elastike pėr shkak tė oestrogjenit dhe hormoneve tė
tjera.


Imuniteti


Seksi pėrforcon imunitetin, aq sa konsiderohet si njė prej masave
mė tė mira parandaluese tė sėmundjeve tė ndryshme. Ekziston njė mundėsi
qė seksi zvogėlon probabilitetin e zhvillimit tė kancerit.


Qetėsues stresi


Lojėrat e shtratit janė shumė tė mira pėr tė luftuar stresin pėr
shkak tė hormonit oksitocin I cili sjell njė ndjenjė qetėsie dhe
relaksimi. Seksi ėshtė njė antidepresant I efektshėm, I cili ju ndihmon
tė harroni pėr problemet ose hallet e ndryshme qė ju shqetėsojnė


Qetėsues dhimbjesh


Seksi gjithashtu ėshtė njė “vrasės” shumė i mirė i dhimbjeve.
Endorfinat, tė cilat prodhohen kur bėhet dashuri, ndihmojnė nė qetėsimin
e ēfarėdolloj dhimbjeje.


Trajton impotencėn


Disa studime tė kohėve tė ndryshme tė publikuara tregojnė se
meshkujt aktivė seksualisht kanė dy herė mė pak mundėsi pėr tė ngelur
impotentė


Zgjat jetėn


Dhe kohėt e fundit ėshtė provuar qė seksi tė zgjat jetėn. Njerėzit
seksualisht aktivė vuajnė nga sulmet nė zemėr shumė mė rrallė.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Tė mirat e marrėdhėnieve seksuale
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs