Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Femrat & Meshkujt dėshira tė njejta seksuale

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 37
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Femrat & Meshkujt dėshira tė njejta seksuale   03.08.10 4:24
Femrat&Meshkujt
dėshira tė njejta seksuale


Nuk ka rėndėsi se sa shumė jepeni pas
njė femre pėr ta bėrė atė pėr vete, sa romantikė tregoheni pėr t’i
shtuar edhe mė shumė pikė vetes, kur vjen fjala pėr seks meshkujt marrin
atė qė japin.Shpesh meshkujt mendojnė se dėshira seksuale e femrave
ėshtė e ndryshe nga ajo qė ata shfaqin vetė. Por sipas studimeve mė tė
fundit, rezulton se femrat priren tė kenė dėshira tė pėrafėrta seksuale
me meshkujt edhe pse e kanė tė vėshtirė t’i pranojnė apo t’i shprehin
ato.Nuk ka rėndėsi se sa shumė jepeni pas njė femre pėr ta bėrė atė
pėr vete, sa romantikė tregoheni pėr t’i shtuar edhe mė shumė pikė
vetes, kur vjen fjala pėr seks meshkujt marrin atė qė japin. Nėse
shpejtoheni pėr tė kryer marrėdhėnie seksuale partnerja juaj mund t’u
ndalojė ose jo, kjo ėshtė zgjedhja e saj. Nėse nxitoheni, partneri juaj
mund tė pėrjetojė edhe dhimbje ose siklet nė vend tė kėnaqėsisė.
Gjithashtu shumė meshkuj tė cilėt nxitojnė pėr tė kryer marrėdhėnie
seksuale nė fund ndihen tė turpėruar dhe aspak nė formė pėr herėn
tjetėr.Teknikat


Nėse jeni aq shumė tė pėrqendruar nė teknikė, harroni qė jeni ju
nė rolin e protagonistit, pra tė atij qė udhėheq aktin seksual dhe
pėrfundoni nė njė spektator. Nėse jeni shumė i fokusuar nė pozicionet e
reja, rrezikoni tė humbisni njė ose mė shumė kėnaqėsi qė u dhuron seksi.
Nė rastin mė tė keq, nėse jeni shumė tė shqetėsuar rreth asaj ēfarė po
bėni, nuk do tė mund ta ndaloni mė afshin tuaj dhe akti seksuale do tė
zgjasė kaq shumė sa partnerja juaj do tė jetė e thatė, e lėnduar, dhe me
dėshirėn me tė madhe qė ky takim tė seksual tė mos ishte bėrė kurrė.Kur e gjithė eksperienca seksuale fokusohet nė dėshirėn pėr tė
kryer disa herė marrėdhėnie dhe pėr t’i dhuruar partneres orgazma tė
shumėfishta, ju dhe partnerja juaj nė fund tė aktit mund tė jeni tė dy
zhgėnjyer pasi nuk keni marrė aspak kėnaqėsinė qė kishit menduar. Nė
disa raste partneri priret tė ushtrojė presion mbi femrėn qė ka nė
shtrat, e cila mund t’i pėrkeqėsojė edhe mė shumė gjėrat, pasi nga ana e
saj bėhet mė e vėshtirė pėr tė shtuar epshin dhe ndjerė kėnaqėsinė qė
do tė dėshironit tė pėrjetonit nė atė ēast.Nėse e forconi mendjen dhe gjithė trupin tuaj gjatė aktit seksual,
veē organeve gjenitalė, aktivizohen mė shumė pjesė tė trurit tuaj. Kjo
ėshtė konfirmuar nga studimet mė tė fundit mjekėsore qė analizojnė
lidhjen e trurit dhe orgazmės. Eksperimentimi i meshkujve dhe femrave tė
cilat arrinin nė orgazėm, pavarėsisht problemeve tė tyre me shtyllėn
kurrizore dhe humbjes sė ndjeshmėrisė, organet e tyre gjenitale tregonin
njė lidhje mes forcės sė trurit dhe bashkimit tė partnerėve pėr tė
lehtėsuar kėnaqėsinė e njė orgazme.Koordinimi i kohės


Nėse merrni mė shumė kohė pėr t’u koordinuar me partnerin dhe
veten tuaj pėr t’u fokusuar nė kėnaqėsinė e tė gjithė trupit dhe jo
vetėm njė pjesė tė veēantė tė tij, atėherė do tė evitoni tri gabimet mė
tė zakonta tė formės sė kryerjes sė seksit tek meshkujt: ngutja pėr tė
kryer marrėdhėnie seksuale, krijimi i njė akti seksual mekanik,
ejakulacion i parakohshėm. Duke ulur ritmin, qėndruar nė tė tashmen, dhe
lejuar vetes suaj rrjedhjen natyrale tė gjėrave , duke pėrfshirė
puthjet, komplimentet, masazhet do tė bėni tė mundur krijimin e njė
energjie seksuale e cila do tė pėrhapet ne tė gjithė trupin tuaj. Seksi
do tė zgjasė mė shumė dhe me pjesėmarrjen e tė dy partnerėve, duke
shtuar eksitimin seksual dhe kėnaqėsinė e njė orgazme.google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Femrat & Meshkujt dėshira tė njejta seksuale
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog