Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Tė majtėt europianė: Tė zgjidhet shpejt kriza

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Tė majtėt europianė: Tė zgjidhet shpejt kriza   07.07.10 4:22

Tė majtėt europianė: Tė zgjidhet shpejt kriza
07/07/2010 15:35


Dy drejtues tė lartė
tė Parlamentit Europian, Viktor Boshtinaru dhe Gianni Pittella kanė
shprehur shqetėsimin e tyre pėr krizėn politike nė Shqipėri dhe
domosdoshmėrinė qė ajo tė zgjidhet sa mė shpejt, nė tė kundėrt sic
pohuan dy zyrtarėt e lartė kjo mund tė sjelle pasoja nė aspiratat
europiane tė Shqipėrisė.


Nėnkryetari i delegacionit tė
Parlamentit Europian pėr Europen Juglindore Bushtinaru ka theksuar se
rezoluta e PE ka per qellim te ritheksoje shqetesimin per situaten
politike ne Shqiperi.

“Ajo cfare duam ne ne Parlamentin Europian,
pa bere asnje perpjekje per te qene te njeanshem, as nga ana e zotit
Berisha dhe as nga ana e zotit Rama, ajo cfare duam eshte thjesht nje
funksionim i mire i institucioneve demokratike ne vendin tuaj. Dhe nese
shohim permbajtjen e kesaj rezolute dhe lexojme ashtu sic duhet cdo
fjali te saj keni per te kuptuar menjehere dhe shpresoj qe kete ta beje
edhe kryeministri, se ka nje nevoje dramatike per nje zgjidhje
politike. Nese nuk gjendet nje zgjidhje e tille kjo mund te demtoje
nevojat europiane te Shqiperise. Ky nuk eshte nje mesazh per njeren
parti, por per te gjithe vendin dhe popullin shqiptar”, u shpreh
Boshtinaru.

Nderkohe nenkryetari i Parlamentit Europian Gianni
Pittella ka theksuar se qartesimi i procesit zgjedhor dhe menyra sesi ai
eshte realizuar jane elemente qe duhen zbardhur domosdoshmerisht.

“Ne
rrugen e afrimit te Shqiperise, ne rrugen e njohjes si vend kandidat
per anetaresim, ne rrugen e bashkepunimit te madh egziston nje pengese e
madhe. Pengesa eshte klima politike ne Shqiperi. Nuk mjafton te thuash
qe Partia Socialiste, ne nje xhest vullneti te mire, hyri ne parlament.
Duhen sqaruar modalitetet me te cilat jane zhvilluar zgjedhjet. Duhet
aqaruar se perse jane verifikuar hile, nese jane verifikuar te tilla.
Pra duhet arritur nje qartesi e pergjithshme qe i ben mire te gjithe
demokracise shqiptare, dhe te gjithe atyre, qe le te them, duan qe te
punojne qe sistemi politik ne Shqiperi ne teresine e tij te funksionoje,
qe zgjedhjet e ardhshme politike te mund te zhvillohen me ate siguri qe
eshte e domosdoshme ne nje sistem demokratik”, u shpreh Pittella.

Nje
dite me pare kreu i socialisteve ne Parlamentin Europian, Martin Shulc
shprehu keqardhjen per krizen dhe kundershtoi deklaratat e kolegut te
tij te PPE, Zhozef Dol.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Tė majtėt europianė: Tė zgjidhet shpejt kriza
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a blog